Dag 8 i Alaska. Da ble det Midland XTC 400 action kamera

Å reise på en så lang tur uten videokamera er uaktuelt så siden min GoPro kamers ble knust i 1000 biter på vei til Deadhorse tok jeg meg en tur rundt i Anchorage i dag på leting etter ett alternativ.

Jeg endte til slutt opp med Midland XTC 400.  Billigere enn GoPro kameraet, batteriet har dobbel levetid, wifi på lik linje med GoPro men dette kameraet har litt større byggemål enn GoPro siden linsen sitter plasert på en litt annen måte.

Det jeg falt for var først og fremst batteri kapasiten og hvor enkelt det er å skru av og på i fart.

Så da får vi håpe dette varer litt lenger 🙂

image

Ellers har det ikke skjedd så massei dag. Vi har hatt rommet for oss selv de 2 siste dagene. I dag fikset vi oss 2 sykkler så vi kunne komme oss litt rundt i byen å titte litt. Ble t.o.m. en liten tur på en sjappe for nyte ett par øl.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..