Godbye Utah, hello Arizona, New Mexico og Colorado

Terje hadde hatt problemer med å få sove denne natten så når klokka ringte 0445 bestemte vi oss for å sove videre.  Å sette seg på sykkelen med bare ett par timer med søvn er bare tull.

Når vi sto å pakket  syklene om morgenen kom vi i prat en en kar. Han var en mediafyr som sammen med ett team dekket ett sykkelløp hvor utøvere sykler USA kyst til kyst. Han kunne fortelle at raskeste utøver sykler denne distansen på 7 1/2 dag. Det er helt fantastisk.  Innen vi fikk reist kom den personen som ledet løpet syklenee. I hele dag når vi har vært ute å ha kjørt har vi møtt syklister med følgebil. .Så vidt jeg forsto var dette løpet mest kjent i Europa så fleste utøvere er vist Europeere.

image

Turen gjennom Monument Valley var selvfølgelig flott.

image

image

Vi stoppet på Mexican water express i Arizona  å spiste en sen frokost å da lå temperaturen lå på 30.

Nå vi hadde kjørt gjennom hjørnet av New Mexico kjørte vi opp til Four corner å spredde kroppen utover 4 stater.
image

Her traff vi også en del andre mc folk vi ble stående å prate med og Terje fikk shoppet litt gaver.
image

image

Ved hjelp kartet og tips fra andre hadde vi bestemt å kjøre hwy 160 til Cortez hvor vi stoppet å fikk oss litt drikke. Temperaturen var nå oppe i 35°C.
image

Så gikk turen videre til Durango på hwy 550 og Million Dollar Highway til Oruay. Dette er en vei som ble bygget av Otto Mears i 1881
image

image

image

Det var masse rådyr langs denne veien så man måtte være meget årvåken.

I tillegg kom vi nå til ett område hvor plutselig temperaturen var nede i 13!°C å snøen lå helt inntill veien. Så vi snakker om 30°C temperatur dropp på bare ett par timer.

image

Omsider fant vi en rolig plass hvor vi leide oss en hytte å slo oss til ro for kvelden.

image

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..