Dag 11 i Colombia. Chinchina – Cali

Det ble en rolig start med en skikkelig frokost på kaffe plantasjen Hacienda Guayabal. Etter å ha snakket litt med noen av de som skulle på omvisning i dag ble det en tur i minibanken i Chinchina før vi kunne ta farvel med de ansatte på Hacienda Guayabal.

Hacienda Guayabal
Hacienda Guayabal

 

Temperaturen på formiddagen lå på 26C og steg til 30C i løpet av dagen. Ved ett par anledninger tettet trafikken seg litt og da svingte vi av, fant frem stolen og tok en pause.

Chinchina – Cali, Colombia
Chinchina – Cali, Colombia
Chinchina – Cali, Colombia
Chinchina – Cali, Colombia
Chinchina – Cali, Colombia
Chinchina – Cali, Colombia


Veiene i dag var til dels flotte svingete mc veier, men også ett lengre stykke med 4 felts vei. Dermed fikk vi i løpet av dagen kjørt 250km.

Fremme i Cali sjekket vi første dette Auto Motellet men endte med å reise videre.

Cali, Colombia
Cali, Colombia

 

De første dagene i Colombia var ganske kaotiske. Dvs. relativt aggressiv kjørekultur av alle kjøretøy med 2, 4 og 18 hjul. Dette synes jeg har bedret seg jo lenger sydover vi kommer og selv om Cali er en by med over 2 mil. innbyggere er trafikken mye mer kultivert enn i f.eks. Medellin.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..