Speedometer, turteller og det digitale displayet fungere som det skal så nå som nytt plasthus er kommet fra Kina er det bare å sette igang med å overføre innmaten til det nye huset.

Som dere ser er det på tide at det skiftes 🙂 5 av de 6 skruene er der fortsatt men hullene gjør at dette hadde ikke fungert lenge hvis det skulle begynne å regne.

Demonteringen gikk greit, spesielt etter at jeg fant de 3 skruene som var gjemt bak skivene.

Pakningen overlevde også. Denne fulgte ikke med i det nye huset så jeg er nødt til å bruke denne på nytt.

Det å flytte innmaten til det nye plasthuset gikk greit. Men jeg burde forstått at dette hadde gått så lett at noe problemer måtte dukke opp på ett eller annet tidspunkt.

Det var først når jeg skulle montere huset på sykkelen problemet oppsto. På printplata inne i huset er det 6 pinner som stikker ut som kommer ut inne i det oale hullet som pluggen skal inn. Når jeg dyttet inn pluggen fungerte lysdioder og alt annet. MEN når jeg slapp pluggen kom den 1 mm ut igjen og da brøt kontakten. Å puche inn pakningen som skal være rundt kontakten ble en 2-3 timers utfordring som jeg til slutt måtte gi opp. Hvis denne hadde kommet inn ville den muligens holdt pluggen på plass slik at strømmen ikke ble brutt. Jeg fikk det til slutt til å fungere med litt lynlim men når sykkelen endelig kom på veien mistet instrumentpanelet kontakten med pluggen igjen. Så på ett eller annet tidspunkt må jeg nok demontere dette igjen på en eller annen måte. Må muligens kjøpe min første flaske med neglelakk fjerner 🙂

Hjullagrene har gått 90.000 km så disse skifter jeg muligens førstkommende vinter og dekkene holder litt til. Begge deler er kjøpt inn så er de kan byttes når jeg får tid og lydt.
Av ting som foreløpig har har dukket opp er det egentlig bare lykten som var en overraskelse. Det viste seg at reflektorene var dårlige. I følge det jeg klarer å lese meg frem til er det vanlig på F800GS at reflektorene blir brent på sykler som runder 100.000 km. Så nå er ny lykt kjøpt inn og montert.

Jeg vurderer forsatt om jeg skal gjøre noe med alu kassene. De har vært med på mye, har klistremerker fra både Nord Amerika og Syd Amerika og bærer litt av nostalgien ved denne sykkelen, men jeg vurderer sterkt å fjerne samtlige merker, vaske kassene godt og bruke plasti dip på de.
Foreløpig ser det i alle fall ut som sykkelen fungerer 100% og det er det viktigste. Noen kosmetiske ting som kan endres på sikt bekymrer meg ikke.