It’s not the destination, but the journey, that matters.

  • Home
  • Om Eek Adventure
  • Norge
  • Europa
  • USA
  • Pan American Highway
  • New Zealand
  • Asia
  • Presseomtale
  • Mine motorsykler, klær og utstyr
  • Diverse
  • Min CV
  • MC ruter i Norge

Goodbye Oregon, hello California

Skrevet av Jarle Eek den 2015-05-24
Postet i: 04-US (lower 48). Merket: Action kamera, Alaska, argentina, Belize, bmw, BMW F800GS, BMW F800GS Trophy, Bolivia, Bordeer Crossing, Border, Caberg, Canada, Chile, Colombia, Costa Rica, Ecuador, El Salvador, F800GS, Flyfrakt av mc, Forsikring, GoPro Midland XTC 400 action kamera, Guatemala, Honduras, Jarle Eek, Jofama, Lindstrands, Lindstrands mc klær, MC Klær, Mexico, Midland, Motorcycle, Motorsykkel, Nicaragua, NST Gardermoen MC, Pan Am Highway, Pan Am Hwy, Pan American Highway, Pan American Hwy, Panama, Peru, Reise Blog, Reise Blogg, Travel Warnings, Travelogue, Trophy F800GS Trophy, US, USA, Vaksine, XTC 400, XTC400.

2015-06-11-12_03_15-My-Adventures---SPOT-Adventures

Vi hadde bestemt oss for å ta en rolig start i Myrtle Creek, få oss en skikkelig frokost for så å legge kursen mot Cedarville i Surprise Valley,. Cedarville er en liten by oppe i nord-østre hjørnet av California som treffer TAT igjen og planen er å gjøre ett nytt forsøk på å kjøre TAT i morgen. Cedarville har virkelig sjarm og jeg skal ta noen flere bilder av stedet i morgen før vi reiser. Men byen er i alle fall stille og rolig, har 1 stk politi som har kjørt forbi hotellet flere ganger allerede, en masse gamle biler som kjører rundt og t.o.m. en gammel mc med sidevogn kom kjørende.

image

Vi fikk oss ett dobbeltrom med roller bed for 60USD. En av fordelene med å leie seg ett rom en gang i mellom er at man kan få vasket litt klær. Så nå er rommet fylt med nyvaskede sokker og undikker 🙂 Terje og John fikk sjekket opp byens bar mens jeg slappet av på rommet.

image

Turen fra Myrtle Creek til Cedarville er på ca 270 miles, hvor vi kjørte de første 78 miles’ene på Interstate 5, før vi begynte på mindre, soligere veier. Temperaturen lå på 25-30gr så jeg bestemte meg for å teste ut vesten jeg hadde kjøpt. Dyppet den i en bekk og satte den på meg under jakka å kunne kjenne at den kjølte umiddelbart. Når jeg begynte å kjøre å fikk litt vind i jakka i tillegg kjølte det skikkelig. Utpå ettermiddagen kjørte vi i overkant av 5000 fots høyde å da sank temperaturen til 23gr. så med vesten under jakken begynte den nesten å bli kjølig.

image

image

wpid-20150610_164147.jpg

Terje og jeg kjørte mesteparten av dagen alene, men når vi kom til ett vannhull dukket plutselig John opp også. Viktig å få i seg mat og drikke i denne temperaturen. Som jeg har sagt x antall ganger tidligere er folk blide og gjestmilde. Folk vil snakke, noen vinker hvis de kjører forbi oss, folk sier de er Norske pga at de heter Hansen etter sin bestefar som kom til USA for 100 år siden etc.

Share this:

  • Facebook
  • Skriv ut
  • Twitter
  • E-post

Lik dette:

Liker Laster...

Relatert

Innleggsnavigasjon

← TAT ruta fra Battle Mountain til Austin i Nevada
Vi måtte til slutt gi opp →
  • Choose your language

  • Søk

  • Nylige innlegg

    • En liten hilsen på nyåret
    • Ølen – Bergen via Åkrafjorden
    • MC tur Rogaland
    • Bergen – Ølen
    • Svipptur til Gudbrandsdalen
  • Besøkt av 148 land

    • 131 097 har besøkt denne siden
  • Follow It’s not the destination, but the journey, that matters. on WordPress.com
  • Meg i Machu Picchu

    Machu Picchu, Peru
  • Noen av mine bilder

    Denne lysbildefremvisningen krever JavaScript.

  • Death Road Bolivia

    https://www.youtube.com/watch?v=5Fr2F7pVVZg
  • Forbi steinras

  • De mest sette innleggene i dag

    • 20 Mai 2014. Nordsjøvegen mellom Kristiansand og Stavanger
      20 Mai 2014. Nordsjøvegen mellom Kristiansand og Stavanger
    • Norwegian TET loop
      Norwegian TET loop
    • Vurderer Lindstrands Flux mc jakke for 2018 sesongen
      Vurderer Lindstrands Flux mc jakke for 2018 sesongen
    • MC messen 2017 på Norges varemesse Lillestrøm
      MC messen 2017 på Norges varemesse Lillestrøm
    • Min CV
      Min CV
Drevet av WordPress.com.
Avbryt

 
Laster inn kommentarer...
Kommentar
    ×
    loading Avbryt
    E-post ble ikke sendt - Sjekk dine e-postadresser!
    E-postsjekk mislyktes, vennligst prøv igjen
    Beklager, ditt nettsted kan ikke dele innlegg via e-post.
    %d bloggere like this: