It’s not the destination, but the journey, that matters.

  • Home
  • Om Eek Adventure
  • Norge
  • Europa
  • USA
  • Pan American Highway
  • New Zealand
  • Asia
  • Presseomtale
  • Mine motorsykler, klær og utstyr
  • Diverse
  • Min CV
  • MC ruter i Norge

Dag 8 i Mexico Loreto – La Paz

Skrevet av Jarle Eek den 2015-05-24
Postet i: 05-Mexico. Merket: Action kamera, Alaska, argentina, Belize, bmw, BMW F800GS, BMW F800GS Trophy, Bolivia, Bordeer Crossing, Border, Caberg, Canada, Chile, Colombia, Costa Rica, Ecuador, El Salvador, F800GS, Flyfrakt av mc, Forsikring, GoPro Midland XTC 400 action kamera, Guatemala, Honduras, Jarle Eek, Jofama, Lindstrands, Lindstrands mc klær, MC Klær, Mexico, Midland, Motorcycle, Motorsykkel, Nicaragua, NST Gardermoen MC, Pan Am Highway, Pan Am Hwy, Pan American Highway, Pan American Hwy, Panama, Peru, Reise Blog, Reise Blogg, Travel Warnings, Travelogue, Trophy F800GS Trophy, US, USA, Vaksine, XTC 400, XTC400.

2015-08-15-10_13_47-Start

Kjørte fra Loreto til La Paz i dag.

Loreto Baja Mexico

Loreto Baja Mexico

Det er en distanse på 350 – 360 km å temperaturen lå på 35 – 40C. Jeg møtte blant annet ett par fra Sveits som hadde samme destinasjon som meg som mål for sin tur. De hadde startet på østkysten av Canada og var nå også på vei til La Paz for å ta fergen inn til fastlandet.

Baja Mexico

Baja Mexico

De kjørte en Honda Transalp og dette var den andre langturen de var på. Første turen hadde gått fra Sveits til Asia.

Baja Mexico Honda Transalp

Baja Mexico Honda Transalp

Både de og jeg var nødt til å kjøre en omvei på grunn av at noen av en eller annen grunn hadde funnet ut at de skulle blokkere veien, Hvem som gjorde det skal være usagt, men de hadde rigget seg godt til og sperret veien bl.a. med 2 store paviljonger. Politiet var der men de gjorde ingen til for å fjerne de som blokkerte veien, men derimot fortalte de meg at hvis jeg fulgte etter bilen foran meg som holdt på å snu kunne jeg klare å komme rundt hindringen. Dermed ble det gjort.

Baja Mexico

Baja Mexico

Resten av dagen gikk med til å nyte fredfulle veier i litt varierende omgivelser. Alt fra svingete veier opp gjennom fjellene til lange sletter i flate omgivelser.

Baja Mexico

Baja Mexico

Var fremme i La Paz ved 4 tiden og ble positivt overasket. Dette var en havneby jeg kunne levd i en stund. Selv om det er varmt og luftfuktigheten er høy er kveldene litt mer kjølig enn jeg har vært vant med i det sist. Tipper temperaturen var nede i 25 grader når jeg var ute å ruslet en tur etter mørkets frembrudd. Her jeg er er det rent og ryddig, prisene er ikke så ille, og folk snur seg ikke bort når de ser en gringo i frykt for å snakke Engelsk

2015-08-15-10_16_22-Stop

Share this:

  • Facebook
  • Skriv ut
  • Twitter
  • E-post

Lik dette:

Liker Laster...

Relatert

Innleggsnavigasjon

← Drag race på Bendimere Speedway
En liten video oppdatering etter 3 mnd på veien →
  • Choose your language

  • Søk

  • Nylige innlegg

    • En liten hilsen på nyåret
    • Ølen – Bergen via Åkrafjorden
    • MC tur Rogaland
    • Bergen – Ølen
    • Svipptur til Gudbrandsdalen
  • Besøkt av 148 land

    • 130 222 har besøkt denne siden
  • Follow It’s not the destination, but the journey, that matters. on WordPress.com
  • Meg i Machu Picchu

    Machu Picchu, Peru
  • Noen av mine bilder

    Denne lysbildefremvisningen krever JavaScript.

  • Death Road Bolivia

    https://www.youtube.com/watch?v=5Fr2F7pVVZg
  • Forbi steinras

  • De mest sette innleggene i dag

    • Da ble det en BMW R1200GS Adventure på meg denne gangen
      Da ble det en BMW R1200GS Adventure på meg denne gangen
    • 19 oktober 2013 Venter på Motolug MC henger S7
      19 oktober 2013 Venter på Motolug MC henger S7
    • BMW R1200GS Adventure vs BMW F800GS Trophy
      BMW R1200GS Adventure vs BMW F800GS Trophy
    • Ett lite tips når det gjelder mc regntøy
      Ett lite tips når det gjelder mc regntøy
    • 20 Mai 2014. Nordsjøvegen mellom Kristiansand og Stavanger
      20 Mai 2014. Nordsjøvegen mellom Kristiansand og Stavanger
Drevet av WordPress.com.
Avbryt
loading Avbryt
E-post ble ikke sendt - Sjekk dine e-postadresser!
E-postsjekk mislyktes, vennligst prøv igjen
Beklager, ditt nettsted kan ikke dele innlegg via e-post.
%d bloggere like this: